Wentylacja w domu i firmie – dbaj o zdrowie

17 maja, 2021

Dobrej jakości powietrze ma ogromny wpływ zarówno na nasze zdrowie jak i komfort. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przynajmniej ponad połowę czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego tak ważne jest oczyszczanie powietrza aby było ono jak najczystsze. Niezależnie od tego, czy jest to nasz dom czy biuro powinniśmy zadbać o jak największy komfort przebywania w nich. Warto więc zdecydować się na zakup odpowiedniej wentylacji, która pomoże rozprawić nam się z wszelkimi problemami.

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Wcześniej stosowana wentylacja grawitacyjna w nowo postawionych i dobrze wyizolowanych pomieszczeniach może nie zdać egzaminu ze względu na brak nieszczelności. Dodatkowo zastosowanie jej powoduje znaczne straty ciepła. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemów wentylacji.

Wentylacja mechaniczna to wymuszona cyrkulacja powietrza pomiędzy danym pomieszczeniem a miejscem na zewnątrz. Jest ona niezbędna w pomieszczeniach w których przebywają ludzie i zwierzęta, ponieważ zapewnia dopływ powietrza świeżego oraz wymianę zużytego i zanieczyszczonego. To konieczność w każdym pomieszczeniu bez względu na jego specyfikację. 

Jaki wpływ na zdrowie ma wentylacja?

Większość z nas znaczną część dnia spędza w pomieszczeniu zamkniętym. Stąd też tak istotna jest jakość powietrza. Brak odpowiedniej cyrkulacji i wymiany powietrza może skutkować nagromadzeniem zanieczyszczeń, takich jak między innymi:

  • kurz,
  • bakterie,
  • wirusy,
  • dwutlenek węgla,
  • wilgoć,
  • alergeny,
  • zapachy itd.

Samo wietrzenie pomieszczeń może okazać się niewystarczające. Nagromadzone zabrudzenia podczas ciągłego ich wdychania mogą negatywnie wpłynąć na stan naszych dróg oddechowych. Często są one prowodyrem realnych zagrożeń zdrowia takich jak między innymi astma czy inne choroby układu oddechowego. Wyeliminowanie tych problemów ma natomiast pozytywny wpływ na stan zdrowia.

Wentylacja w domu

Wentylacja w domu jest jednym z najskuteczniejszych i zarazem najprostszych form oczyszczenia powietrza. Podczas tego procesu skutecznie pozbywamy się nagromadzonych pleśni, grzybów, wilgoci, zapachów, wirusów czy innych chorobotwórczych drobnoustrojów, których wyeliminowanie w inny sposób może okazać się praktycznie niemożliwe. Jest to także świetny sposób do prawidłowej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu z którego nie korzystamy zbyt często. To zapobiega nadmiernemu osadzaniu się kurzu czy powstawaniu wilgoci na ścianach.

Wentylacja w firmie

Montaż systemów wentylacji w pomieszczeniach firmowych czy o innej użyteczności są niezwykle potrzebne. Szczególnie widoczne jest to na przykładzie dużych zakładów produkcyjnych, gdzie panuje duże zapylenie i konieczne jest oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń jak i poprawa jej klarowności. W przypadku biur i pomieszczeń firmowych niezwykle istotna jest jakość i wydajność pracy, którą zdecydowanie pozwala nam uzyskać wymiana powietrza na nowe. Praca przy biurku często ogranicza możliwości ruchu i przewietrzenia się, co ma duże znaczenie dla zachowania odpowiedniej jakości pracy i koncentracji. Dlatego też tak istotna jest prawidłowa jakość powietrza w naszym otoczeniu. 

Czy warto zdecydować się na montaż wentylacji?

Prawidłowa jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dla zachowania jej wysokiej jakości warto rozważyć zamontowanie wentylacji mechanicznej. Podczas poszukiwania odpowiedniego rozwiązania warto przeglądać tylko sprawdzone oferty produktów i montażu, takie jakie oferuje nasza firma Thermico.pl. Sprawdź nas i znajdź coś idealnego dla siebie.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Data realizacji: Sierpień 2023 Lokalizacja: Kraków woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja zasilane pompą[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Kłaju

Data realizacji: Lato 2023 Lokalizacja: Kłaj woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja. System ogrzewania nadmuchowego[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Żorach

Data realizacji: Grudzień 2023 Lokalizacja: Żory woj. Śląskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. System ogrzewania[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032