Ogrzewanie
Nadmuchowe

Poznaj ogrzewanie, które wprowadzi komfort do Twojego domu.

Systemy ogrzewania nadmuchowego

Systemy ogrzewania nadmuchowego świetnie komponują się z trendami nowoczesnej architektury. Duże tarasowe okna pozwalają na doświetlenie wnętrza światłem naturalnym, ale jednocześnie utrudniają montaż tradycyjnych grzejników, które zasilane są podgrzewaną wodą. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że idea nowoczesnej architektury kłóci się z montowaniem grzejników na ścianach, gdyż te ograniczają przestrzeń i jednocześnie możliwości aranżacji wystroju wnętrza.

Bardzo podobna sytuacja występuje w przypadku remontowanych budynków, gdzie przyszłym mieszkańcom prawie zawsze zależy na naturalnym oświetleniu słonecznym, a co za tym idzie dążą do zamontowania przeszkleń na jak największej powierzchni ściennej. W tej sytuacji ponownie najlepiej sprawdzają się systemy ogrzewania nadmuchowego. Warto wspomnieć, iż oszczędności w porównaniu do tradycyjnej instalacji grzewczej opartej na podgrzewanej wodzie i grzejnikach ściennych sięgają nawet 30%.

Nowoczesne wnętrza bez grzejników

Możliwości jakie powstają dzięki instalacji ogrzewania nadmuchowego nie można nie docenić – domy mieszkalne, a także budynki użytkowe zyskują w ten sposób dodatkową powierzchnię użytkową. Nie jest to może kolosalna różnica, ale pomieszczenie zdecydowanie zyskuje na możliwości niemal dowolnej aranżacji wnętrza.

Ogrzewanie nadmuchowe ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę jaką jest specyficzna budowa instalacji, która umożliwia rozbudowanie jej o kolejne moduły, dzięki czemu mamy większe możliwości programowania jakości powietrza w budynku. Ogrzewanie pompą ciepła w chłodniejszych okresach z łatwością zmienia się w wydajną klimatyzację i wentylacje w porze letniej. Rekuperacja umożliwia odzyskiwanie ciepła podczas swobodnego przewietrzania pomieszczeń również w czasie chłodnych pór roku, a zamontowanie dodatkowego nawilżacza i filtrów anty-smogowych pozwoli na uzyskanie najlepszej możliwej jakości powietrza w budynku.

Wszystkie klimatyczne właściwości są ustawiane na intuicyjnym i prostym w obsłudze programatorze oraz przez aplikację na smartfona, co sprawia, iż zarządzanie parametrami staje się niezwykle wygodne.

Jak działa
nadmuchowe ogrzewanie domu?

 1. Piec nadmuchowy
 2. Filtr
 3. Moduł klimatyzacji
 4. Nawilżacz
 5. Rekuperator
 6. Pompa ciepła
 1. Kratki wyciągowe
 2. Kanał wyciągowy
 3. Kratki nawiewne
 4. Kanał nawiewny
 5. Piec nadmuchowy instalacji basenowej
 6. Sterownik

Ogrzewanie nadmuchowe na przykładzie domu z basenem

Ogrzewanie domu z basenem jest bardzo dobrym przykładem na zaprezentowanie funkcjonalności systemów THERMICO. Zważywszy na powierzchnię budynku konieczne stało się zastosowanie w tym przypadku dwóch niezależnych instalacji. Zadaniem pierwszej z nich jest zapewnienie maksymalnego komfortu w przestrzeni mieszkalnej, druga zaś odpowiada za osuszanie powietrza w pomieszczeniu z basenem.

Podział na dwie osobne strefy grzewcze był koniecznością, ale pomimo zastosowania takiego rozwiązania, programowanie nadal odbywa się przy pomocy jednego, uniwersalnego dla całego systemu, sterownika.

W nowoczesnym domowym wnętrzu nie ma już miejsca na tradycyjne grzejniki. Dyskretnie umiejscowione i nie rzucające się w oczy kratki nawiewowe wymuszają odpowiednią cyrkulację powietrza ogrzewając je lub schładzając, zgodnie z preferencjami domowników. Cały system pracuje niemal w całkowitej ciszy, a co za tym idzie, nie zakłóca spokoju i ciszy nocnej.

Dzięki szybkiemu postępowi technologii i zwiększającej się popularności odnawialnych źródeł energii, możliwym stało się zasilanie ogrzewania nadmuchowego panelami fotowoltaicznymi – pozyskującymi energię ze światła słonecznego – dzięki czemu można uzyskać jeszcze większe oszczędności. Dzięki temu budynek będzie samowystarczalny i bardzo ekologiczny, co idzie w zgodzie z duchem dbałości o środowisko naturalne.

To tylko niektóre przykładowe zalety ogrzewania nadmuchowego THERMICO – każdy z użytkowników odnajdzie w nich zalety, które będą dla niego najważniejsze.


Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Data realizacji: Sierpień 2023 Lokalizacja: Kraków woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja zasilane pompą[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Kłaju

Data realizacji: Lato 2023 Lokalizacja: Kłaj woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja. System ogrzewania nadmuchowego[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Żorach

Data realizacji: Grudzień 2023 Lokalizacja: Żory woj. Śląskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. System ogrzewania[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032