Montaż
wentylacji w domu

Wentylacja domu jest właściwie najprostszym ze sposobów na pozbycie się z niego nadmiernej wilgoci oraz zapachów, które powstają przy codziennych zajęciach jak np. przygotowywanie posiłków. Jest to również najlepsza metoda na wymuszenie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, które przeważnie są nieużywane. Dobrze działająca wentylacja przeciwdziała osadzaniu się kurzu, a także zapobiega powstaniu grzyba.

Wentylacja ma także ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców domów, których zachodzi możliwość zatrucia tlenkiem węgla. Wentylacja sprzężona z czujnikiem czadu niewątpliwie zapobiegła już wielu tragediom, ale na co dzień odgrywa jednak nie mniej istotną rolę dla zdrowia mieszkańców, czy pracowników przebywających w budynkach – dzięki zastosowaniu skutecznych systemów wentylacji zmniejszamy zachorowalność na różne choroby układu oddechowego. Wszystko dzięki temu, że instalację można wzbogacić o system filtrów przeciw-smogowych, jak i również nawilżacz powietrza – takie usprawnienie instalacji zapewni zawsze świeże i rześkie powietrze w pomieszczeniach.

Należy wspomnieć, że instalacja wentylacji jest nieodłączną częścią systemów ogrzewania nadmuchowego THERMICO. Warto jednak przemyśleć także opcjonalny montaż rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło, które odprowadzane jest z domu podczas wentylacji i ponownie wprowadza je do obiegu z powietrzem, które jest do budynku wdmuchiwane. Rekuperacja ma bardzo duży wpływ na koszt funkcjonowania instalacji grzewczej i wentylacyjnej.

Wentylacja w firmie

System wentylacyjny jest często konieczny w wielu firmach. W zakładach produkcyjnych w których panuje duże zapylenie zadaniem wentylacji jest odfiltrowanie jak największej ilości zanieczyszczeń w celu uzdatnienia powietrza. W przypadku biur umiejscowionych w wysokich budynkach, gdzie otwarcie okien jest niemożliwie, wentylacja często jest jedynym wymiennikiem zużytego powietrza na świeże. To bardzo ważne, gdyż w zamkniętych pomieszczeniach, które pracownicy użytkują z każdym ich oddechem zwiększa się poziom CO2, a wraz ze wzrostem stężenia dwutlenku węgla w powietrzu spada poziom koncentracji i jednocześnie wydajność pracowników, którzy stają się ospali i nie mogą zmotywować się do pracy. Dowodzi to iż zadbanie o prawidłową wentylację w naszym otoczeniu jest niezwykle ważne.

Rekuperacja
w domu

Montaż rekuperatora w domu to ciągle mało popularny wybór w naszym kraju. Najczęściej rekuperacja montowana jest w nowoczesnych budynkach mieszkalnych i użytkowych, gdzie stała wentylacja pomieszczeń stała się koniecznością. Rekuperację możemy także spotkać w domach w których funkcjonuje ogrzewanie nadmuchowe, gdzie montaż rekuperatora jest opcją, ale według opinii wielu użytkowników w porównaniu do systemów bez rekuperacji, koszt ogrzewania i działania instalacji jest znacznie niższy w przypadku zdecydowania się na opcjonalną instalację rekuperacji.

W systemach ogrzewania nadmuchowego wyposażonego w opcjonalną rekuperację często montujemy także dodatkowe filtry i nawilżacz powietrza, które umożliwiają dokładniejsze oczyszczanie i regulowanie wilgotności powietrza. Jest to świetny wybór dla budynków, które umiejscowione są na obrzeżach miast i terenach na których występuje duży stopień zapylenia. Montaż filtrów i nawilżacza powietrza to także częsta konieczność dla alergików i osób z przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Filtry które montujemy w naszych instalacjach bez problemu zatrzymują cząsteczki pyłu PM10 oraz PM2.5, które wdychane są niezwykle szkodliwe dla zdrowia.

Montaż rekuperacji

Rekuperacja w systemie ogrzewania nadmuchowego to opcjonalny wybór, ale nasi klienci bardzo często decydują się na skorzystanie z tej opcji. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest ta sama instalacja, która zapewnia ciepło dla domu oraz często już zamontowany sterownik. Dzięki modułowej budowie systemu montaż rekuperacji jest możliwy już na etapie projektowania, ale także jako dodatkowa opcja w działającym już systemie ogrzewania nadmuchowego.

Rekuperacja jest dobrym rozwiązaniem w przypadku budynków w których dochodzi do częstego przewietrzania i konieczności wymiany powietrza. Dzięki odzyskaniu blisko 80% energii cieplnej może ona wrócić do obiegu wraz ze świeżym i nawilżonym powietrzem. Montaż rekuperacji w domu to właściwie same zalety, gdyż pozwala ona zaoszczędzić na kosztach ogrzewanie, ponieważ ciepłe powietrze odzyskane dzięki rekuperacji nie musi być ponownie ogrzewane.

Bardzo podobnie jest w przypadku przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych, gdzie w pomieszczeniach w których odbywa się produkcja konieczna jest korekta temperatury powietrza oraz częsta wentylacja. Ciepłym powietrzem, które przechwytuje rekuperator, można ogrzać inne części budynku jak na przykład pomieszczenia biurowe lub zaplecze socjalne. Niewątpliwie skorzystanie z dobrodziejstw rekuperacji będzie miało duży wpływ na ograniczenie kosztów utrzymania, a także na poprawę komfortu pracy w firmie.


Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Data realizacji: Sierpień 2023 Lokalizacja: Kraków woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja zasilane pompą[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Kłaju

Data realizacji: Lato 2023 Lokalizacja: Kłaj woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja. System ogrzewania nadmuchowego[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Żorach

Data realizacji: Grudzień 2023 Lokalizacja: Żory woj. Śląskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. System ogrzewania[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032