Ogrzewanie nadmuchowe domu Skawina

Inwestycja:
Dom jednorodzinnym o powierzchni 150m2

Lokalizacja:
Skawina, małopolskie

1 kwietnia, 2019

Ogrzewanie nadmuchowe zasilane piecem gazowym kondensacyjnym z podziałem na strefy – parter i poddasze. Przykładem służy nam dom w Skawinie, który jest dla Thermico wyjątkową realizacją. Wybudowany według projektu architektKatarzyny Karaś (http://k-kwadrat.pl/) –  utrzymany jest w nowoczesnym i komfortowym stylu.

Pani Katarzyna, z racji doświadczenia zawodowego, od samego początku stawiała na przestronne wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego mieszkańców domu. Wzięła także pod uwagę różne preferencje domowników, jak i strefy naturalnego nagrzewania się domu. Plany właścicielki szybko przekuły się w realny projekt. Optymalnym rozwiązaniem okazało się dwustrefowe ogrzewanie nadmuchowe z rekuperacją wykonane później także przez Thermico.

Piękne wnętrza bez grzejników

Przy realizacji tego projektu priorytetem była estetyka wnętrz. Warunkiem koniecznym było ogrzewanie bez widocznych grzejników, które ograniczają swobodę projektowania wnętrz. Ciepło rozchodzi się po budynku dzięki estetycznym, utrzymanym w kolorze wystroju, kratkom nawiewowym rozmieszczonym w poszczególnych jego częściach.

Doskonale ocieplony dom wymaga częstej wymiany powietrza. Tu rozwiązaniem okazała się wentylacja z odzyskiem ciepła wchodząca w skład systemu. Zastosowany rekuperator pozwala na optymalną cyrkulację powietrza i stałą jego wymianę przy zachowaniu niskiej ceny za ogrzewanie nadmuchowe w domu.

Realizacja projektu idealnie dopasowana została do wymagań Inwestora. Planowane jest rozszerzenie instalacji o moduł klimatyzatora, co zapewni mieszkańcom większy komfort w porze letniej. Modernizacja systemu ogrzewania nadmuchowego nie będzie skomplikowana, Thermico już wcześniej uwzględniło możliwość jego rozszerzania o dodatkowe funkcje.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Data realizacji: Sierpień 2023 Lokalizacja: Kraków woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja zasilane pompą[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Kłaju

Data realizacji: Lato 2023 Lokalizacja: Kłaj woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja. System ogrzewania nadmuchowego[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Żorach

Data realizacji: Grudzień 2023 Lokalizacja: Żory woj. Śląskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. System ogrzewania[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032