Ogrzewanie i klimatyzacja domu w Tarnowie

Inwestycja:
Dom jednorodzinny o pow. 230m2

Lokalizacja:
Tarnów, małopolskie

30 lipca, 2020

Data realizacji: Lipiec 2020

Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja.

Nasza kolejna realizacja tym razem z Tarnowa. Dom o powierzchni 230m2. Parter i pełne piętro, ogrzewany za pomocą pomp ciepła dedykowanych do pracy w umiarkowanym i zimnym klimacie. Piękny budynek z dużymi oknami szczególnie na piętrze. Stąd też duże zyski ciepła w sezonie letnim i straty w sezonie zimowym. Dla takich domów doskonałym rozwiązaniem jest system ogrzewania nadmuchowego który to łączy funkcję ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji w ramach jednej instalacji. Oczywiście wentylacja z odzyskiem ciepła a więc rekuperacja.

Dom został podzielony na dwie niezależne strefy grzewcze parter i piętro dzięki czemu można niezależnie ustawiać temperaturę. W sezonie letnim piętro potrzebuje mocniejszej klimatyzacji niż parter. Z kolei w sezonie zimowym ogrzewając parter cześć ciepła w naturalny sposób migruje na górę stąd potrzeba mocniejszego grzania na dole a słabszego ma górze. Także pompy ciepłą zapewniają klimatyzację latem, ogrzewanie zimą i zostały zintegrowane z rekuperatorem aby zapewniać stałe dopływy świeżego powietrza do domu (z odzyskiem ciepła zimą i chłodu latem).

Jest to też doskonały przykład rozwiązań estetycznych. Piękne wnętrza bez grzejników co widać na załączonych zdjęciach. Kratki nawiewne zostały wkomponowane w otoczenie, są praktycznie niezauważalne. Nie było problemu z aranżacją wnętrza ponieważ kratki „nie zawadzały”.

Na sam koniec chciałbym się podzielić spostrzeżeniem Inwestora. W upalne dni budynek utrzymywał stabilną temperaturę 25st. co było bardzo przyjemne przy trzydziesto stopniowych upałach. Praca systemu w trybie klimatyzacji była nieodczuwalna, niezauważalna. Mieszkańcy spodziewali się ruchu powietrza, czegoś podobnego do typowych klimatyzatorów ściennych. A tutaj nic, po prostu przyjemny chłód w domu bez żadnych przeciągów, bez odczuwalnego ruchu powietrza. Kierują tę uwagę dla wszystkich sceptyków ogrzewania nadmuchowego, którzy porównują ogrzewanie nadmuchowe do ogrzewania klimatyzatorami. To nie jest to. Właściwie zaprojektowane i wykonana ogrzewanie nadmuchowe jest niesłyszalne, niezauważalne, bez przeciągów i bez kurzu.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Dąbrówkach k. Łańcuta

Data realizacji: Październik 2021 Lokalizacja: Dąbrówki k.Łańcuta woj. Podkarpackie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, wentylacja W kościele parafialnym[…]

Czytaj całość
Parafia Bałta Ukraina styczeń 2022

Data realizacji: styczeń 2022 Cel: Pompa ciepła W 2014 roku  zainstalowaliśmy ogrzewanie nadmuchowe w kościele w[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Szczawnicy

Data realizacji: Październik 2022 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. Kolejny domek w górach, tym razem[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032