Kościół Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wilczyskach

Lokalizacja:
Wilczyska, Gmina Bobowa, małopolskie

21 sierpnia, 2019

Cel: Klimatyzacja, wentylacja ogrzewanie.

Lokalizacja: Wilczyska Gmina Bobowa małopolskie

Dane techniczne:

kościół o pow. 150 m2

zainstalowana moc chłodnicza = 14kW

Klimatyzacja w kościele to kolejna nasza inwestycja zrealizowana  w 2019 roku

Niewielki zabytkowy kościół w Wilczyskach zbudowany z drewna pięknie wpisuje się w malowniczą okolicę gminy Bobowa. Drewniana konstrukcja kościoła sprawiała że był on podatny na mocne nagrzewanie w okresie letnim.

Wysoka temperatura i brak dopływu świeżego powietrza stanowił potężny dyskomfort zarówno dla wiernych, jak i duchownych, którzy prowadzili msze oraz uroczystości kościelne.

Montaż klimatyzacji w kościele w Wilczyskach wymagał niezbędnej zgody od właściwego Konserwatora Zabytków. Gdy dostaliśmy „zielone światło”, opracowaliśmy plan montażu, z uwzględnieniem nienaruszalności bryły budynku. W związku z tym ograniczeniem zapadła decyzja o umieszczeniu jednostek zewnętrznych na gruncie. Teren wokół urządzeń został odpowiednio zagospodarowany. Posadzone zostały na nim krzewy, które w przyszłości zasłonią widok agregatów z alejek przykościelnych.

Przed zainstalowaniem urządzeń wewnętrznych zadbaliśmy o ich maskowanie. Po wcześniejszym liftigu i montażu są trudne do zauważenia. Dyskretne umieszczenie jednego z urządzeń na belce tęczowej oraz drugiego na ścianie budynku, uczyniło je niemal niewidoczne przy zachowaniu pełnej ich funkcjonalności.

Wykorzystane do instalacji urządzenia z powodzeniem pracować mogą jako pompy ciepła. Oznacza to, że w czasie chłodnych i wilgotnych dni system klimatyzacji przełączyć można w tryb ogrzewania. Bardzo pomocna jest również funkcja osuszania powietrza. W okresie jesiennym i wiosennym gdy temperatury otoczenia oscylują w okolicy 0°C, występują mgły i duża wilgotność powietrza odczuwamy przenikliwe zimno. Włączenie urządzeń w funkcję osuszania powoduję obniżenie wilgotności i znaczną poprawę klimatu wewnątrz kościółka. Wierni od razu odczuwają ciepło mimo że właściwe ogrzewanie nie jest jeszcze załączone.

Wszystkie elementy instalowane wewnatrz (jednostki wewnętrzne) zostały pomalowane na kolor ścian przez co idealnie wtapiają się w wystrój wnętrza. Praktycznie są niezauważalne w środku.

Jeden klimatyzator został zamontowany w środkowej części kościoła na ścianie bocznej (zdj. wyżej) a drugi na belce tęczowej z nadmuchem skierowanym do presbiterium.

Sprawdź
Nowości

Ostatnie realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Nowym Sączu

Data realizacji: jesień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja, nawilżanie, oczyszczanie i rekuperacja. Jesienią 2020 roku zakończyliśmy[…]

Czytaj całość
Dom w Wieliczce

Powierzchnia 2 x 160 m2 = 320m2 Data realizacji: jesień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe Kolejna nasza[…]

Czytaj całość
Ogrzewanie nadmuchowe domu w Tychach

Data realizacji: Sierpień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. Nasza realizacja na Śląsku, tym razem[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032