Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nizinach

Lokalizacja:
Niziny woj. Świętokrzyskie

1 lutego, 2018

Powierzchnia kościoła: 400m2

Kubatura: około 2000m3

Moc grzewcza: 35kW

Zainstalowany został amerykański piec nadmuchowy o mocy grzewczej 35kW i przepływie powietrza 3000m3/h. Jest to piec kondensacyjny o wysokiej sprawności zasilany gazem ziemnym. Obecnie instalacja zapewnia ogrzewanie i wentylacje, ale w każdej chwili można ja rozbudować o moduł klimatyzacyjny.

Instalacja kanałowa rozprowadzająca powietrze została poprowadzona strychem a nawiew jest realizowany poprzez kratki sufitowe. Z kolei pobór powietrza jest realizowany przez jedną centralna kratkę powrotną zlokalizowaną w nawie bocznej tuż przy posadzce. Zadaniem tej kratki jest doprowadzenie powietrza do pieca a także wymuszenie cyrkulacji powietrza z góry ku dołowi.

Dla potrzeb kotłowni zajęliśmy niewielka przestrzeń w jednym pomieszczeniu które na co dzień służyło ministrantom.

Aby zapewnić efektywną wentylację wykonaliśmy czerpnię świeżego powietrza. Dzięki czemu możemy wentylować kościół w 100% świeżym powietrzem. Jest to szczególnie przydatne w okresie letnich upałów ponieważ pozwala na „odświeżenie” kościoła. Skończyły się problemy z dusznością, zasypianie podczas mszy i z omdleniami.

Kościół w Nizinach wybudowany został na otwartej przestrzeni, w niewielkiej odległości znajdują się tereny leśne. Sprawia to, że w lokalizacji kościoła jest wilgotno, często też podnoszą się mgły. Dla prowadzących msze oraz parafian oznaczało to ciągłą obecność wilgoci i nieprzyjemnego, przenikliwego zimna w budynku. Koniecznością stała się inwestycja w wydajny system ogrzewania. Po analizach zapadła decyzja o wyborze systemu ogrzewania nadmuchowego ponieważ jest to jedyny system który zapewnia ogrzewanie, wentylacje i klimatyzację w ramach jednej instalacji.

Kilkadziesiąt minut pracy ogrzewania zapewnia w kościele przyjemne ciepło, które niweluje nieprzyjemną wilgoć i chłód. Od rozpoczęcia ogrzewania we wnętrzu kościoła zrobiło się znacznie cieplej i przytulniej. Nie czuć wilgoci, cyrkulacja ciepłego powietrza wdmuchiwanego do wnętrza budynku wspomaga też osuszanie ścian i przeciwdziała powstawaniu grzybów i pleśni. Dla osób sprzątających kościół skończyło się coroczne malowanie ścian kościoła w miejscach wykwitów pleśni.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Dąbrówkach k. Łańcuta

Data realizacji: Październik 2021 Lokalizacja: Dąbrówki k.Łańcuta woj. Podkarpackie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, wentylacja W kościele parafialnym[…]

Czytaj całość
Parafia Bałta Ukraina styczeń 2022

Data realizacji: styczeń 2022 Cel: Pompa ciepła W 2014 roku  zainstalowaliśmy ogrzewanie nadmuchowe w kościele w[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Szczawnicy

Data realizacji: Październik 2022 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. Kolejny domek w górach, tym razem[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032