Kościół Podlesie Machowskie

Inwestycja:
Ogrzewanie nadmuchowe i wentylacja

Lokalizacja:
Podlesie Machowskie woj. Podkarpackie

25 października, 2013

KAPLICA znajduje się w niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu, jest to kościółek filialny, msze odbywają się tylko w niedziele i środy.

Decyzja o wyborze sposobu ogrzewania była podyktowana charakterem pracy obiektu. Parafianom zależało aby ogrzewać wówczas kiedy tego potrzebujemy, aby proces ogrzewania był szybki, aby zapewnić wentylację (cyrkulację powietrza) w obiekcie kiedy jest używany oraz aby system był odporny na ewentualne zamarzanie. To wszystko jest wstanie zapewnić system ogrzewania nadmuchowego. Ogrzewając nadmuchem ciepłego powietrza jesteśmy w stanie bardzo szybko podnieść temperaturę do wymaganego poziomu. Z obserwacji wynika że średni czas nagrzewania wynosi około 2°C na godzinę.

Zazwyczaj przed niedzielną mszą system jest załączany 2 godziny wcześniej. Temperatura w kaplicy oscyluje w okolicy 8°C i w ciągu 2 godzin jest dogrzewana do 12°C, co stanowi wystarczającą temperaturę dla osób przychodzących na modlitwę.

Istotny jest również fakt że w ciągu tego okresu diametralnie zmienia się wilgotność w kaplicy. Po całotygodniowym postoju wewnątrz dominuje przenikliwy chłód i wilgoć. Dwie godziny ogrzewania nie tylko podnoszą temperaturę do 12°C ale też obniżają wilgotność panującą w środku. W ciągu godziny wewnętrzne powietrze dwa razy przechodzi przez piec i zostaje podgrzane o ΔT=30°C.

Z informacji nam udostępnionych wynika, że w sezonie grzewczym 2017/2018 koszt zużycia gazu koniecznego do ogrzania kaplicy wyniósł około 1300 złotych.

Odporność na zamarzanie – jest to dość istotne zagadnienie w obiektach używanych okresowo i posiadających tradycyjne systemy wodne. W przypadku ostrych zim i awarii prądu występuje realne ryzyko że mróz wejdzie do środka i zamrozi instalację. W naszym przypadku to ryzyko nie występuje. Ogrzewamy bezpośrednio powietrze, nie ma wody w układzie a więc nie ma ryzyka zamarznięcia. Nawet gdyby brakło prądu i doszło do zamarznięcia instalacji to po przywróceniu zasilania system ruszy, będzie pracował normalnie.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Data realizacji: Sierpień 2023 Lokalizacja: Kraków woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja zasilane pompą[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Kłaju

Data realizacji: Lato 2023 Lokalizacja: Kłaj woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja. System ogrzewania nadmuchowego[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Żorach

Data realizacji: Grudzień 2023 Lokalizacja: Żory woj. Śląskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. System ogrzewania[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032