Klimatyzacja w domu – komfort 24/h

31 maja, 2021

Klimatyzacja w domu jest dużym udogodnieniem i w znaczący sposób podnosi komfort życia wszystkich domowników. Urządzenie to zapewnia odpowiednią regulację temperatury i stały przepływ powietrza. Sprzęt pobiera powietrze z pomieszczenia, po czym przy pomocy czynnika chłodzącego oraz specjalnych mechanizmów doprowadza do obniżenia jego temperatury. Ponadto powietrze podczas tego procesu przechodzi przez filtry, dzięki czemu zwiększa się jego jakość. Klimatyzacja w domu kiedyś uznawana była za oznakę luksusu, jednakże dziś coraz więcej gospodarstw jest już w jej posiadaniu. Pomimo tego, że jej montaż wiąże się ze sporym wydatkiem, to jednak jest to rozwiązanie, na którym można wiele zyskać.

Kiedy klimatyzacja jest doskonałym rozwiązaniem?

Klimatyzacja montowana w domu ma na celu nie tylko zapewnienie przyjemnego chłodu podczas gorących letnich dni. Sprzęt ten odpowiada za utrzymanie właściwych warunków temperaturowo- wilgotnościowych w mieszkaniu, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Kiedy klimatyzacja jest doskonałym rozwiązaniem?

Klimatyzacja jest świetnym rozwiązaniem, jeśli mieszkamy na ostatnim piętrze bloku. W pomieszczeniach latem doskwiera nam wówczas bardzo wysoka temperatura. W niektórych domach nawet podczas gorącego lata temperatura wewnątrz utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Wtedy zadaniem urządzenia nie będzie obniżenie temperatury, a regulowanie wilgotności powietrza oraz filtrację z różnych zanieczyszczeń. Jeśli mieszkamy w dużym mieście czy przy ruchliwej drodze wówczas klimatyzacja wyeliminuje kurz i pyłki unoszące się w powietrzu. Powietrze o niskim poziomie wilgotności może powodować wiele problemów zdrowotnych. Prowadzi między innymi do pogorszenia stanu skóry, kaszlu, suchości w gardle i niekiedy problemów z oddychaniem.

Klimatyzacja w pomieszczeniach narażonych na przegrzanie

Efektowne przeszklenia i duże okna bez zasłon (po stronie południowej, południowo-zachodniej) sprawiają, że w domu jest gorąco. Dochodzi wówczas do przegrzania pomieszczeń. Na taki stan narażone są przede wszystkim pomieszczenia znajdujące się na poddaszu. Strych tworzy tak zwany bufor i zatrzymuje dużą ilość ciepła słonecznego. Montaż klimatyzacji jest więc polecaną propozycją, w przypadku mieszkalnych poddaszy, ale także domów szkieletowych, w których dochodzi do wahań temperatur. Urządzenie to jest także znakomitą opcją w domach, gdzie izolacja ścian zewnętrznych została wykonana w sposób nieprawidłowy i nie daje dobrej ochrony przed przegrzaniem.

Montaż klimatyzacji w domach dla alergików

Klimatyzator jest także nieocenionym sprzętem w domach zamieszkiwanych przez alergików czy osoby borykające się z chorobami układu oddechowego. Niezmiernie ważna w tym wypadku jest jakość powietrza. Wysokiej jakości sprzęt z właściwymi filtrami zagwarantuje doskonałą jakość powietrza. Filtr usunie wszelkie niebezpieczne cząsteczki (grzybów, pleśni, roztoczy). Domownicy będą mogli więc oddychać powietrzem czystym, pozbawionym alergenów. Znakomitą jakość powietrza zagwarantuje także klimatyzacja z jonizacją powietrza, która zapewni jeszcze lepsze warunki do życia dla osób chorych, alergików czy małych dzieci.

Klimatyzacja w domu oraz mieszkaniu- zalety

Montaż klimatyzacji staje się coraz przystępniejszy dla większej grupy osób, z uwagi na to, iż ceny urządzeń maleją. Sprzęt ten zapewnia swoim użytkownikom wysoki komfort i podwyższa znacząco standard życia. Dużą zaletą urządzenia jest to, że nie tylko reguluje temperaturę, ale także wpływa na jakość powietrza. Czyste powietrze pozbawione zanieczyszczeń oddziałuje pozytywnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie, zmniejszając liczbę przeziębień. Wiele modeli dostępnych na rynku zostało dodatkowo wyposażonych w nawilżacze powietrza czy jonizatory. Urządzenie pozwala na dopasowanie warunków panujących w pomieszczeniach do swoich indywidualnych preferencji. Montując klimatyzację, nie trzeba także obawiać się o rozwój drobnoustrojów.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Data realizacji: Sierpień 2023 Lokalizacja: Kraków woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja zasilane pompą[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Kłaju

Data realizacji: Lato 2023 Lokalizacja: Kłaj woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja. System ogrzewania nadmuchowego[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Żorach

Data realizacji: Grudzień 2023 Lokalizacja: Żory woj. Śląskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. System ogrzewania[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032