Izolacja natryskowa pianką pur zamknięto komórkową okolice Krakowa

Inwestycja:
2 dachy płaskie z przeznaczeniem pod „dach zielony”

Lokalizacja:
Okolice Krakowa

27 grudnia, 2019

Nasza zlecenie to izolacja natryskowa pianką pur zamknięto komórkową.

Pianka zamknięto komórkowa cechuje się przede wszystkim bardzo dobrą izolacyjnością cieplną oraz nieprzepuszczalnością wody. Jest nieprzepuszczalna i tworzy szczelną barierę przeciwwodną. Dlatego też inwestor zdecydował się na natrysk pianki ponieważ chciał ocieplić dachy płaskie i zabezpieczyć je przeciwwodnie.

Technologia natrysku sprawia też że dach samoczynnie się uszczelnia. Pianka jest lepka i powiększa swoja objętość. Klei się do podłoża i zamyka całą przestrzeń, zachowując ciągłość izolacji. Stąd jej wysoka efektywność przy uszczelnianiu dachów.

Porównując do typowych metod ocieplania i izolacji dachów płaskich jest doskonalsza ponieważ eliminuje czynnik ludzki, nie ma znaczenia staranność i dokładność pracy człowieka. Technologia natrysku gwarantuje ciągłość izolacji i dokładne pokrycie całej przestrzeni izolowanej.

Jak widać na zdjęciach dachy były już zabezpieczone papą termozgrzewalną ale okazało sie że występują przecieki. Podobnie jeden dach był częściowo ocieplony płytami xps ale pod nie podchodziła woda.

Kolejna ważna cecha to szybkość izolacji. W ciągu jednego dnia ociepliliśmy, zabezpieczyliśmy przeciwwodnie cały dach warstwą grubości 15cm. Robiąc to tradycyjnie zajęłoby to kilka dni.

Pianka zamknięto komórkowa posiada wysoką wytrzymałość na ściskanie. Można po niej chodzić, można ją stosować jako ocieplenie pod wylewki, może być stosowana pod dachy zielone, może być stosowana do ocieplenia i uszczelnienia niecki basenowej … jest to wszechstronna pianka.

Sprawdź
Nowości

Ostatnie realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Nowym Sączu

Data realizacji: jesień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja, nawilżanie, oczyszczanie i rekuperacja. Jesienią 2020 roku zakończyliśmy[…]

Czytaj całość
Dom w Wieliczce

Powierzchnia 2 x 160 m2 = 320m2 Data realizacji: jesień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe Kolejna nasza[…]

Czytaj całość
Ogrzewanie nadmuchowe domu w Tychach

Data realizacji: Sierpień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. Nasza realizacja na Śląsku, tym razem[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032