Dom o pow. użytkowej 300m2

Lokalizacja:
Kraków

19 lipca, 2019

Dom jednorodzinny o pow. 300m2. wykonany z drewna z bala klejonego wyposażony w instalacje ogrzewania nadmuchowego i rekuperacji.

Instalacja nadmuchowa została podzielona na dwie niezależne strefy grzewcze parter i poddasze dzięki czemu można dowolnie programować temperaturę w tych strefach.

Ciekawa rzecz to klimatyzacja a raczej schładzanie domu za pomocą gruntowego wymiennika ciepła gwc. System nadmuchowy nie jest rozbudowany o typową klimatyzację. Mamy tutaj bardzo naturalny sposób na schładzania powietrza.

Inwestor wybudował gruntowy wymiennik ciepła – rura o średnicy 50cm, długa na 120m zakopana w gruncie poniżej strefy przemarzania. Aby klimatyzować po prostu czerpiemy powietrze z gwc i wtłaczamy je do domu.

Dzięki temu gdy w domu zrobiło się 36st. można go było szybko schłodzić do 26st.

Jesteśmy w stanie czerpać nawet 3000m3/h powietrza z gwc co daje możliwość wymiany powietrza w całym domu w ciągu 15 minut.

Aby to realizować został zastosowany układ przepustnic przełączający system nadmuchowy na pracę na obiegu wewnętrznym lub obieg gwc.

Dodatkowo w gwc. zostały zainstalowane zraszacze co pozwala na kontrole wilgotności. W razie niskiej wilgoci uruchamiają się zraszacze i woda delikatnie w nawilża przepływające przez gwc powietrze. Wszystko to odbywa się w sposób naturalny.

Ze względu na charakter budynku zastosowaliśmy kratki nawiewne podłogowe drewniane które idealnie pasują do podłogi.

Budynek posiada ogród zimowy – zaprojektowaliśmy nawiew do tego ogrodu aby w zimie utrzymywać dodatnią temperaturę.

Kominek – nad kominkiem jest niewielki okap z którego czerpiemy powietrze i poprzez system kanałów rozprowadzamy je po całym domu.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Data realizacji: Sierpień 2023 Lokalizacja: Kraków woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja zasilane pompą[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Kłaju

Data realizacji: Lato 2023 Lokalizacja: Kłaj woj. Małopolskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja. System ogrzewania nadmuchowego[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Żorach

Data realizacji: Grudzień 2023 Lokalizacja: Żory woj. Śląskie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. System ogrzewania[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032