Dom jednorodzinny w Czarnym Dunajcu

Inwestycja:
Dom jednorodzinny o pow. 190m2

Lokalizacja:
Podhale, Czarny Dunajec

20 stycznia, 2023

Data realizacji: Kwiecień 2022

Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja.

Na Podhalu w Czarnym Dunajcu realizowaliśmy bardzo ciekawy projekt. Instalowaliśmy system ogrzewania nadmuchowego w domku zbudowanym w tradycyjnym góralskim stylu. Wspominam o tym, ponieważ wiele osób uważa, że ogrzewanie nadmuchowe nie nadaje się do tradycyjnych domów. Nic bardziej mylnego. Jak widać na zdjęciach system nadmuchowy doskonale wpisuje się w styl góralski. Przede wszystkim, brak grzejników przez co mamy swobodę w aranżacji wnętrza. Estetyczne kratki nie zaburzają tradycyjnego stylu budownictwa a nawet stanowią część tego stylu. Kratki podłogowe wtapiają się w otoczenie przez co stanowiąc dodatkowy element dekoracyjny.

Druga istotna rzecz to fakt, że Podhale to najzimniejszy rejon kraju. Tutaj wielu sceptyków twierdzi, że ogrzewanie nadmuchowe nie sprawdza się w chłodnych rejonach, że jest tylko uzupełnieniem innego systemu grzewczego. Ponownie błędne podejście i nieznajomość tematu. Ogrzewanie nadmuchowe jest pełnowartościowym ogrzewaniem, które pokrywa całkowite zapotrzebowanie na ciepło budynku a ponadto zapewnia klimatyzację w okresie letnim. W tym przypadku źródłem ciepła jest powietrzna pompa ciepła dedykowana do pracy w zimnym klimacie. Pompy te doskonale radzą sobie w mroźne dni a ich eksploatacja nie pociąga za sobą nadmiernych kosztów.

Dodatkowo w domku zainstalowaliśmy rekuperator, który to usunie nadmiar wilgoci z domu i zapewni odzysk ciepła z powietrza wentylacyjnego.

Na sam koniec, decyzja o wyborze tego rodzaju ogrzewania zapadła, ponieważ inwestor przebywał w USA i tam poznał ten system. Nie miał najmniejszych obaw o skuteczność i wydajność. A wręcz uważa, że w Polsce pomalutku idziemy w rozwiązania stosowane za oceanem: połowa roku to okres grzewczy a druga połowa to okres klimatyzacyjny szczególnie, gdy chcemy mieć w domu duże przeszklenia.

Ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja wszystko to realizowane jest w ramach jednej instalacji.

Ostatnie
realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Dąbrówkach k. Łańcuta

Data realizacji: Październik 2021 Lokalizacja: Dąbrówki k.Łańcuta woj. Podkarpackie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, wentylacja W kościele parafialnym[…]

Czytaj całość
Parafia Bałta Ukraina styczeń 2022

Data realizacji: styczeń 2022 Cel: Pompa ciepła W 2014 roku  zainstalowaliśmy ogrzewanie nadmuchowe w kościele w[…]

Czytaj całość
Dom jednorodzinny w Szczawnicy

Data realizacji: Październik 2022 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. Kolejny domek w górach, tym razem[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032