Ogrzewanie nadmuchowe domu Skawina

Inwestycja:
Dom jednorodzinnym o powierzchni 150m2

Lokalizacja:
Skawina, małopolskie

1 kwietnia, 2019

Ogrzewanie nadmuchowe zasilane piecem gazowym kondensacyjnym z podziałem na strefy – parter i poddasze. Przykładem służy nam dom w Skawinie, który jest dla Thermico wyjątkową realizacją. Wybudowany według projektu architekt Katarzyny Karaś (http://k-kwadrat.pl/) –  utrzymany jest w nowoczesnym i komfortowym stylu.

Pani Katarzyna, z racji doświadczenia zawodowego, od samego początku stawiała na przestronne wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego mieszkańców domu. Wzięła także pod uwagę różne preferencje domowników, jak i strefy naturalnego nagrzewania się domu. Plany właścicielki szybko przekuły się w realny projekt. Optymalnym rozwiązaniem okazało się dwustrefowe ogrzewanie nadmuchowe z rekuperacją wykonane później także przez Thermico.

Piękne wnętrza bez grzejników

Przy realizacji tego projektu priorytetem była estetyka wnętrz. Warunkiem koniecznym było ogrzewanie bez widocznych grzejników, które ograniczają swobodę projektowania wnętrz. Ciepło rozchodzi się po budynku dzięki estetycznym, utrzymanym w kolorze wystroju, kratkom nawiewowym rozmieszczonym w poszczególnych jego częściach.

Doskonale ocieplony dom wymaga częstej wymiany powietrza. Tu rozwiązaniem okazała się wentylacja z odzyskiem ciepła wchodząca w skład systemu. Zastosowany rekuperator pozwala na optymalną cyrkulację powietrza i stałą jego wymianę przy zachowaniu niskiej ceny za ogrzewanie nadmuchowe w domu.

Realizacja projektu idealnie dopasowana została do wymagań Inwestora. Planowane jest rozszerzenie instalacji o moduł klimatyzatora, co zapewni mieszkańcom większy komfort w porze letniej. Modernizacja systemu ogrzewania nadmuchowego nie będzie skomplikowana, Thermico już wcześniej uwzględniło możliwość jego rozszerzania o dodatkowe funkcje.

Sprawdź
Nowości

Ostatnie realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa

Zainstalowana moc chłodnicza 14kWPowierzchnia kościółka: 150m2 Kolejna realizacja systemu klimatyzacji w kościele. Kościółek drewniany permanentnie się[…]

Czytaj całość
Izolacja natryskowa pianką pur zamknięto komórkową okolice Krakowa

Nasza zlecenie to izolacja natryskowa pianką pur zamknięto komórkową. Pianka zamknięto komórkowa cechuje się przede wszystkim[…]

Czytaj całość
Ogrzewanie nadmuchowe w hangarze lotniczym. Praca realizowana na zlecenie firmy HELIMAX

Data realizacji: Data: 12/2019Powierzchnia hangaru: 225m2Kubatura: 1500m3 Ogrzewanie realizowane za pomocą pieca nadmuchowego (produkcja amerykańska) o[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032