Ocieplanie
pianką PUR

Ocieplanie wykonane pianką PUR to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone do izolacji cieplnej i akustycznej w budynkach o różnym przeznaczeniu. Dzięki rozwojowi technologii i produkcji dedykowanych do ocieplenia pianek, izolacja natryskowa szybko zyskała popularność na prawie całym świecie. Dzięki szerokiej funkcjonalności i niezawodności, a także niskim kosztom aplikacji, coraz więcej inwestorów przekonuje się do tego typu rozwiązań. Duże znaczenie ma także niepalność oraz możliwość maskowania pianką różnych instalacji. Główną funkcją odpowiednio wykonanego ocieplenia pianką PUR jest izolacja termiczna budynków mieszkalnych i użytkowych, jednakże równie dobrze sprawdza się ona też jako wygłuszenie akustyczne oraz zabezpieczenie przed wodą lub wilgocią.

Pianka PUR
jak to działa?

Pianka PUR (poliuretanowa) jest szeroko stosowana w budownictwie, a tym samym jest bardzo popularna na placach budowy. Służy przede wszystkim jako wypełnienie szczelin oraz materiał izolacyjny na większych powierzchniach. Podczas przeprowadzania prac remontowo-budowlanych używa się odpowiednich rodzajów pianki, ponieważ każda z nich ma inną specyfikę i służy do innych celów. Pianka PUR zamknięta w pojemniku, w którym jest sprężona pod wysokim ciśnieniem, po aplikacji pianka PUR ulega reakcji, która powoduje kilkukrotne zwiększenie jej objętości.

Rodzaje pianki PUR
stosowanej przez Thermico

Ocieplenie pianką PUR wykonywane przez THERMICO odbywa się z zastosowaniem dwóch rodzajów tego izolatora cieplnego. Do zabezpieczenia poddaszy i wewnętrznej izolacji budynku używamy pianki otwarto-komórkowej znanego hiszpańskiego producenta – Synthesia Technology. Pianka ta zapobiega tworzeniu się ognisk pleśni i grzybów, gdyż jej przepuszczalność powietrzna umożliwia wentylację wszelakich zakamarków. Pianka ta jest także często stosowana jako wypełnienie lekkich i łatwych w montażu ścian działowych wewnątrz budynku, ponieważ jest to również doskonały izolator akustyczny.

Kolejnym rodzajem pianki stosowanej w THERMICO do ocieplania jest pianka zamknięto-komórkowa. Cechuje się ona doskonałym oporem cieplnym i właśnie to czyni z niej świetny izolator termiczny. Pianka tego rodzaju jest wytrzymała i wodoszczelna, dzięki czemu jest chętnie stosowana do ocieplania oraz izolowania fundamentów, ścian i podłóg. Stosowanie tej pianki jest ograniczone na poddaszach, gdyż jej cena jest wyższa od pianki otwarto-komórkowej. Inwestorzy najczęściej decydują się na użycie tego rodzaju pianki w przypadku zmiany przeznaczenia poddasza na użytkowe, co spotyka się z koniecznością docieplenia oraz zasłonięcia zastanych tam instalacji.

Dlaczego warto zainwestować w ocieplanie pianką PUR?

Niewątpliwymi zaletami pianki PUR są przede wszystkim precyzja oraz krótki czas aplikacji, a także krótki czas związanych z nią prac. Pistolet natryskowy używany do aplikacji pianki umożliwia szybkie i dokładne wypełnienie poliuretanem najtrudniej dostępnych miejsc, co w porównaniu do ocieplania styropianem lub wełną mineralną byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Za użyciem tej technologii przemawiają także:

  • uniwersalność zastosowania,
  • trwałość,
  • niepalność,
  • niewielkie obciążenie konstrukcji budynku (12 do 40 kg/m³),
  • brak spoin występujących przy łączeniu elementów waty mineralnej i styropianu,
  • doskonała przyczepność do wszelkich powierzchni,
  • gwarancja szczelności ocieplenia,
  • neutralność alergologiczna,
  • dźwiękochłonność
  • oraz łatwość aplikacji i obróbki

Sprawdź
Nowości

Ostatnie realizacje

Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Dom jednorodzinny w Nowym Sączu

Data realizacji: jesień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja, nawilżanie, oczyszczanie i rekuperacja. Jesienią 2020 roku zakończyliśmy[…]

Czytaj całość
Dom w Wieliczce

Powierzchnia 2 x 160 m2 = 320m2 Data realizacji: jesień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe Kolejna nasza[…]

Czytaj całość
Ogrzewanie nadmuchowe domu w Tychach

Data realizacji: Sierpień 2020 Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, klimatyzacja i rekuperacja. Nasza realizacja na Śląsku, tym razem[…]

Czytaj całość

Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032