Ogrzewanie strefowe do domu 200m2 - system THERMICO - Skawina

Inwestycja

Ogrzewanie strefowe w domu, wentylacja – projekt oraz montaż
w domu jednorodzinnym o powierzchni 150m2

Lokalizacja

Skawina, małopolskie

Strefowe ogrzewanie domu

Ogrzewanie strefowe jest doskonałym pomysłem dla każdego budynku mieszkalnego. Przykładem służy nam dom w Skawinie, który jest dla Thermico wyjątkową realizacją. Wybudowany według projektu architekt Katarzyny Karaś (http://k-kwadrat.pl/) –  utrzymany jest w nowoczesnym i komfortowym stylu.

Pani Katarzyna, z racji doświadczenia zawodowego, od samego początku stawiała na przestronne wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego mieszkańców domu. Wzięła także pod uwagę różne preferencje domowników, jak i strefy naturalnego nagrzewania się domu. Plany właścicielki szybko przekuły się w realny projekt. Optymalnym rozwiązaniem okazało się dwustrefowe ogrzewanie nadmuchowe z rekuperacją wykonane później także przez Thermico.

Piękne wnętrza bez grzejników 

Przy realizacji tego projektu priorytetem była estetyka wnętrz. Warunkiem koniecznym było ogrzewanie bez widocznych grzejników, które ograniczają swobodę projektowania wnętrz. Ciepło rozchodzi się po budynku dzięki estetycznym, utrzymanym w kolorze wystroju, kratkom nawiewowym rozmieszczonym w poszczególnych jego częściach.

Doskonale ocieplony dom wymaga częstej wymiany powietrza. Tu rozwiązaniem okazała się wentylacja z odzyskiem ciepła wchodząca w skład systemu. Zastosowany rekuperator pozwala na optymalną cyrkulację powietrza i stałą jego wymianę przy zachowaniu niskiej ceny za ogrzewanie nadmuchowe w domu.

Realizacja projektu idealnie dopasowana została do wymagań Inwestora. Planowane jest rozszerzenie instalacji o moduł klimatyzatora, co zapewni mieszkańcom większy komfort w porze letniej. Modernizacja systemu ogrzewania nadmuchowego nie będzie skomplikowana, Thermico już wcześniej uwzględniło możliwość jego rozszerzania o dodatkowe funkcje.