Ogrzewanie pompą ciepła - dom 160m - Opole Lubelskie

Inwestycja
Ogrzewanie pompą ciepła, wentylacja i zaawansowana filtracja powietrza – projekt i montaż systemów ogrzewania nadmuchowego w domu jednorodzinnym o pow. 160m2
Lokalizacja

Opole Lubelskie, lubelskie

W Opolu Lubelskim kompleksowo wykonaliśmy ogrzewanie nadmuchowe z pompą ciepła, wentylację i filtrację powietrza. Poniżej opinia klienta – Pana Pawła.

“Muszę przyznać, że system ogrzewania nadmuchowego jest naprawdę komfortowy. Chodzi nie tylko o ciepło równomiernie rozchodzące się po domu, ale również o fakt, że jest świeżo i czysto. Montaż rekuperacji zapewnił stałą wymianę i dopływ świeżego powietrza. Filtracja funkcjonuje perfekcyjnie – w domu nie ma kurzu, w powietrzu nie unosi się pył. Dzięki temu, że ogrzewanie nadmuchowe zapewnia odpowiednią cyrkulację, nie ma mowy o jakiejkolwiek wilgoci. Warto wspomnieć o upalnym lecie, kiedy to funkcja klimatyzacji zapewniała wszystkim domownikom przyjemny, chłodny klimat. Czuliśmy się po prostu świeżo i pełni energii. Nie mieliśmy problemów ze snem, dom się nie przegrzewał stanowiąc naszą komfortową ochronę przed upałem.
Pompa została uruchomiona w grudniu 2016 roku i już od początku spisywała się perfekcyjnie. Z racji tego, że jest to powietrzna pompa ciepła, a jej sprawność zależy od temperatury na zewnątrz, na wszelki wypadek została doposażona w awaryjną nagrzewnicę elektryczną o mocy 6 kW. Okazało się jednak, że nie było potrtzeby korzystania ze wsparcia dodatkowego źródła ciepła, mimo że temperatura spadła do  -20 st. C.

W maju 2017 roku podsumowałem koszty energii elektrycznej za okres ostatnich 5 miesięcy (od grudnia do maja). Wyniosły one 2500 zł, czyli średnio 500 zł miesięcznie. W kwocie tej zawiera się koszt ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, gotowania, oświetlenia oraz użytkowanie innymi urządzeń elektrycznych. Budynek jest zasilany tylko energią elektryczną, nie posiada przyłącza gazu ziemnego. Uważam, że jest to bardzo dobry wynik jak na dom o powierzchni 160 m2 zamieszkały przez rodzinę 4 osobową (2 osoby dorosłe i 2 dzieci), uwzględniając fakt, że prąd elektryczny jest najdroższym źródłem energii”

Ogrzewanie nadmuchowe i pompa ciepła to, wbrew pozorom, ekonomiczne rozwiązanie. Często jest to jedyne rozwiązanie w terenach mało zurbanizowanych. Mając jednak możliwość korzystania z energii elektrycznej możemy zapewnić komfortowe warunki klimatyczne. Cena ogrzewania nadmuchowego zwróci się w tym wypadku bardzo szybko.