Ogrzewanie i wentylacja w domu 500m2 - okolice Bochni

Inwestycja

Ogrzewanie i wentylacja domu, system ogrzewania nadmuchowego z wydajną wentylacją – projekt oraz montaż
w domu z basenem o powierzchni 500m2

Lokalizacja

okolice Bochni, małopolskie

Ogrzewanie i wentylacja tego domu stała się dla Thermico ciekawym doświadczeniem. Nieczęsto bowiem zdarza się nam projektować i wykonywać system w domach połączonych z basenem. Powierzchnia użytkowa budynku wymagała dużej dbałości o szczegóły na etapie projektu i montażu oraz zastosowania odpowiednich urządzeń wysokiej klasy.

Wraz z Inwestorem zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie tu podwójny system, z których pierwszy stanowić będzie ogrzewanie nadmuchowe domu, zapewniając przy tym właściwy klimat w całym budynku, a drugi przeznaczony będzie do osuszania powietrza w wydzielonym pomieszczeniu z basenem.

Niezwykle istotne dla powodzenia inwestycji było tu dopasowanie urządzeń o odpowiedniej mocy, które cechują się wysoką kulturą pracy i niskim poziomem wytwarzanego hałasu. Odpowiednio zaplanowana i budowana nowoczesnymi metodami sieć kanałów nawiewnych dodatkowo wytłumia ewentualne, niepożądane dźwięki.

Dom ten jest jednym z najlepszych przykładów na to, że ogrzewanie nadmuchowe jest już niejako wpisane w ramy nowoczesnego domu. Brak grzejników, niemal bezobsługowe ogrzewanie i wentylacja oraz klimatyzacja czynią ten budynek niezwykle przyjaznym dla mieszkańców.